niedziela, 18 listopada 2007

Mamy EURO 2008!!!


Przepraszam wszystkich niezainteresowanych piłką nożną za temat tego wątku, ale nie mogłem tego pominąć! Polska reprezentacja zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w piłce nożnej! Będzie to pierwszy w historii występ naszych reprezentantów na tej imprezie. Mało tego - styl w jakim wywalczyliśmy sobie awans naprawdę jest niesamowity!

Kurczę, muszę trochę ochłonąć :)

Wszystko zostało wyjaśnione wczoraj, kiedy to pokonaliśmy u siebie Belgię 2:0 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Obie bramki nie zdobył kto inny jak Ebi Smolarek - duma naszej reprezentacji. Teraz bez względu na wyniki meczów pozostałych drużyn oraz naszego ostatniego meczu [z Serbią w Belgradzie] mamy zagwarantowany awans z 1. lub 2. miejsca [gdyż te miejsca są honorowane].

Niesamowite jest to, że do tej pory ani razu nie udało nam się wejść do EURO, a teraz będziemy grali na tej imprezie co najmniej 2 razy z rzędu, ponieważ kolejna edycja [w roku 2012] odbędzie się w Polsce i na Ukrainie [co znaczy, że występ mamy gwarantowany] :)

Żeby nie było, że jest to post zupełnie nie związany z tematyką bloga, to dodam, że powyżej opisany mecz Polska-Belgia był również transmitowany na sportowym kanale chińskiej telewizji publicznej CCTV5, dzięki czemu miałem tą wspaniałą okazję uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu :)


foto: Tomas

Brak komentarzy: