poniedziałek, 15 czerwca 2009

Praca licencjacka

W sobotę udało mi się obronić pracę licencjacką! Praca zatytułowana była "Historia i rozwój wódki oraz marki Wyborowa" i zrobiła większe wrażenie na chińskich profesorach niż się spodziewałem. Niewielu z nich wiedziało, że to Polska jest kolebką wódki oraz że najlepsze i najbardziej uznane wódki pochodzą z Polski.

Poniżej przedstawiam strukturę pracy:

Przedmowa
Rozdział pierwszy: Proste przedstawienie wódki
Powstanie oraz historia wódki
Proces produkcji wódki
Rodzaje wódek
Wódka a kultura polska
Rozdział drugi: Historia wódki Wyborowa
Powstanie marki
Droga do sukcesu
Rozdział trzeci: Strategia budowania marki Wyborowa
Strategia marketingowa
Sposoby promocji
Widoki na przyszłość
Rozdział czwarty: Inne znane polskie marki wódek
Żubrówka
Sobieski
Belvedere
Chopin
Podsumowanie

A tak wygląda streszczenie pracy po angielsku [abstract]:

History and development of vodka and Polish famous vodka brand - Wyborowa

[Abstract] Not Russians, but Poles are creators of vodka. Poland is the birthplace of an original vodka spirit. After 600 years of development, now the Polish-made vodka is one of the best spirits of the world, and currently the most famous Polish vodka is produced in Poznań Wyborowa.
In recent few years of being on the market, Polish vodka Wyborowa brand products got the attention of consumers and have been commended by experts from all over the world. Therefore, the success of the Wyborowa enterprise affects the spirits industry in Poland. Its success not only helps promote other Polish vodka brands, but also enhanced the good image of Poland as a country. This article focuses on the history and development of Polish vodka brand, Wyborowa.

[Key Word] Wyborowa Vodka Spirit Alcohol Poland

Podczas obrony obowiązkiem każdego zdającego było ustne streszczenie pracy, potem studenta oraz jego pracę przedstawiał pozostałym profesorom promotor. Następnie zadawano zdającemu pytania dotyczące pracy, na które to dostawało się czas do przygotowania odpowiedzi. Krótko po obronie ogłaszane były wyniki. Mój to 87/100, drugi w mojej grupce, jeden z wyższych na roku [pozostałe wyniki od 70 do 90 pkt.]
Praca napisana oczywiście po chińsku.

A oto wyniki z testów:

Zarządzanie 68
Międzynarodowe prawo ekonomiczne 78
Język chiński biznesowy, poziom zaawansowany 81
Chińskie ustawy gospodarcze regulujące relacje z obcokrajowcami 85
Strategia rynkowa 94

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam goraco
Grzesiek W-wa

Tomas pisze...

Dziękuje bardzo!
Pozdrawiam również :)

Hanna K. pisze...

Tomus gratuluje! Swietny pomysl na prace licencjacka! Szkoda, ze ja nie moge pisac na podobny temat... :) Dales sobie rade i co dalej?? :) Moze uda nam sie spotkac w Polsce w te wakacje. Milej podrozy! Calusy!

Tomas pisze...

Dzięki, Hanka! :)
Pracę obroniłem, wracam na wakacje do Polski, a potem robię majstra w Xiamen University :) Mam nadzieję, że spotkamy się w Polsce, a wtedy to już Ci wszystko opowiem w szczegółach i na spokojnie.
Buziaki :*