poniedziałek, 12 września 2011

V jak Villarreal

No, szmat czasu minął od moich ostatnich wpisów. Trochę się w tym czasie w moim życiu działo, ale wszystko już powoli wraca do normy, a blog będzie już odtąd aktualizowany bardziej regularnie. Niniejszym wpisem otwieram piąty sezon blogowania z Xiamen, miłego czytania :)

22 lipca 2011 roku w Xiamen miejsce miała konferencja prasowa z udziałem zarządu klubu hiszpańskiej La Ligi, Villarreal CF. Tematem była umowa sponsorska, podpisana pomiędzy klubem, a jednym z topowych chińskich producentów odzieży i obuwia sportowego Xtep.


Umowa obejmuje okres 1 lipca 2011 - 1 lipca 2016, a na jej mocy hiszpański klub ma zostać wsparty m.in. kwotą 4,5 mln EUR, jak i wyposażeniem sportowym. Na mocy kontraktu Villarreal zobowiązał się do odbycia pięciu tournée w pięciu kolejnych sezonach, podczas których ma zagrać towarzyskie mecze z chińskimi drużynami. Pierwsza wizyta 4. drużyny Primera Division miała miejsce już tego lata, a wraz z drużyną przyjechali do Xiamen m.in. tak uznani zawodnicy jak Nilmar, Marcos Senna czy Borja Valero.

Zespół nakręcił także dla chińskiego sponsora reklamówkę, w której występują największe gwiazdy drużyny. W internecie znalazł się także trzyczęściowy zapis filmowy z wyprawy do Xiamen tu, tu i tu. Niestety, jedynie po hiszpańsku.

Xtep International Holdings Co. swoją siedzibę ma w mieście Quanzhou, w prowincji Fujian. Jest bardzo młodą firmą - na rynku istnieje bowiem dopiero od 1999 roku - ale już wkracza na rynek wielkich graczy. W ubiegłym roku grupa podpisała umowę sponsorską z innym znanym klubem - angielskim Birmingham City FC.
Prezydent Xtep-u, Ding Shuibo, jest bardzo zadowolony z podpisanej umowy. Zaznacza, że w Chinach znajduje się największa ilość kibiców na świecie i ma nadzieję, że dzięki parafowaniu kontraktu z Villarreal uda mu się zdobyć im więcej fanów w tej części świata.

Już w pierwszym kwartale 2012 roku, Xtep planuje wypuszczenie na rynek produktów sygnowanych marką Villarreal.

Brak komentarzy: