środa, 4 maja 2011

Xiamen Guide & Map

We wrześniu ub. roku w księgarniach ukazało się pierwsze wydanie Xiamen Guide & Map ( w oryginale 《厦门一本玩透》). Dla wszystkich umiejących się posługiwać językiem chińskim jest to doskonały przewodnik po naszym pięknym mieście. Cechuje się rozsądną ceną, przejrzystością, aktualnością i jest znakomicie zredagowany. Niestety - jak dotąd - nie są dostępne żadne inne wersje językowe.

Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów: 行前准备 (Przygotowania do podróży), 食厦门 (Stołowanie się w Xiamen), 游厦门 (Zwiedzanie w Xiamen), 逛厦门 (Zakupy w Xiamen), 乐厦门 (Zabawa w Xiamen), 宿厦门 (Nocleg w Xiamen), 品厦门 (Relaks w Xiamen), 漫鼓浪屿 (Penetracja Wyspy Gulang) oraz 搜金门 (Przeczesywanie Kinmen).


Każdy z powyższych działów zawiera szczegółowy opis miejsc i kolorowe zdjęcia. Oprócz tego przy poszczególnych pozycjach znajdują się także: adresy, telefony, koszta, wskazówki oraz inne cenne porady, np. jak dojechać na miejsce, jaka potrawa jest specjalnością danej restauracji, w jakich porach dostępny jest dany obiekt itp. Przy trudniej dostępnych miejscach narysowane są również mini-mapki.
Przewodnik jest napisany bardzo rzetelnie i zwięźle - opisy zazwyczaj nie przekraczają kilku zdań, co dla przeciętnego turysty czyni pozycję nadzwyczaj przystępną. Porady znajdujące się w środku są praktyczne, a czytelnikowi na pewno nie raz zdarzy się z nich korzystać. Szata graficzna książki jest przejrzysta i czytelna, a wzbogacają ją wysokiej jakości, choć małego rozmiaru, zdjęcia. Całość jest oprawiona ładną dla oka, tekturową okładką, a wydrukowana na przyjaznym dla środowiska papierze wtórnym. Kolejnym plusem jest stosunkowo niska cena. Jedynym chyba minusem tego wydawnictwa jest brak wersji angielskiej.

Tytuł: Xiamen Guide & Map. 厦门一本玩透
Redakcja: Yu Sheng Book Studio ( 欲声图书工作室 )
Wydawnictwo: Fujian Province Map Publishing ( 福建省地图出版社 )
Wydanie: Wydanie pierwsze, 2009
Cena: 32RMB

foto: Internet

Brak komentarzy: