poniedziałek, 11 czerwca 2012

Wokół Euro: Zapowiedź meczu Polska - Rosja

Euro ruszyło pełną parą! Na rozpoczęcie Mistrzostw Europy byliśmy świadkami thrillera, z Polską reprezentacją w roli głównej. Zespoły, które prowadzi Franz Smuda nigdy nie grają nudnych meczów. Oczywiście, życzyłbym sobie, żeby zamiast taki horrorów strzelić Grekom trzy bramki i byłoby po sprawie. Niestety, jest inaczej i wiele zależy od następnego meczu, w którym gramy z Rosją, czyli zespołem któremu przepowiadano zakwalifikowanie się do finałów jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, a po rozbiciu Czechów 4:1 pozycja Rosji jako faworyta grupy tylko się wzmocniła.

 foto: cctv5.cntv.cn

Oto jak pojedynek pomiędzy Polską i Rosją zapowiadają dziennikarze chińskiej stacji sportowej CCTV5.
Opisując drużynę rosyjską, Chińczycy przede wszystkim podkreślają jej doświadczenie i stabilność obrony.
"Siła Rosji w głównej mierze opiera się na zawodnikach rosyjskiej Premier Ligi, sercem zespołu nadal jest Andriej Arszawin, a formacja obronna w ostatnic latach prawie w ogóle się nie zmieniła, dzięki czemu zawodnicy doskonale się ze sobą porozumiewają."
O Polsce wypowiadają się na za zaletę pierwszym miejscu stawiając młodość oraz atut własnego boiska. Wyróżniono również naszych zawodników, którzy w dwóch poprzednich sezonach rok po roku zdobywali mistrzostwo Niemiec. Chińczycy podkreślają, że to właśnie oni mogą zadecydować o pokonaniu Rosjan.
"Polska, oprócz atutu gospodarza, posiada również atut młodości drużyny, której średnia wieku to zaledwie 25 lat, a cechuje ją bardzo szybka gra. Osią napędową zespołu jest trio z Dortmundu - Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski. "Trio" w minionym sezonie Bundesligi strzeliło razem 30 bramek oraz zaliczyło 26 asyst, a więc stanie się kluczem do pokonania rywali Polaków."
Początek transmisji czwartego meczu grupy A turnieju Euro 2012 pomiędzy Polską a Rosją zostanie nadany przez stację CCTV5 w środę, 12 czerwca, w nocy, o godzinie 2:05.

Źródło.

Brak komentarzy: