niedziela, 20 marca 2011

Chiny potępiają atak na Libię

Krótki komentarz chińskich władz odnośnie ataku Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na Libię, wiadomość podana za agencją Xinhua:

Pekin, 20 marca - W niedzielę Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło głęboki żal z powodu militarnego ataku koalicji zjednoczonych państw na Libię, podkreślając że nie zgadza się z uciekaniem do użycia siły w stosunkach międzynarodowych.

"Chiny śledzą rozwój wydarzeń w Libii i jednocześnie żałują, że doszło do militarnego ataku na Libię" powiedziała Jiang Yu, rzeczniczka chińskiego MSZ.

Chiny nigdy nie popierają użycia siły w stosunkach międzynarodowych, powiedziała Jiang, poproszona o komentarz odnoszący się do ataku poprowadzonego przez zjednoczone siły międzynarodowe w niedzielę tuż przed południem.

Chiny wierzą, że doktryna i reguły Karty Narodów Zjednoczonych oraz sotosowne prawa międzynarodowe powinny być przestrzegane i wraz z suwerennością, niepodległością, jednością i terytorialną integralnością Libii respektowane, powiedziała Jiang.

Jak zaznaczyła, "Chiny mają nadzieję, że stabilizacja w Libii zostanie przywrócona najszybciej jak się da, by uniknąć powiększania się liczby ofiar cywilnych psowodowanych eskalacją militarnego konfliktu".

źródło: xinhuanet.com
tłum.: Tomas


Brak komentarzy: